Akıllı cihazlarımızın pil ömrünü en çok sömüren unsur tartışmasız ekranıdır. Akıllı cihazların pil ömrü için parlaklık ayarını kendiniz yapmalısınız. Aslında ekranınız ne kadar parlak olursa o kadar yorucu şekilde çalışır. Otomatik parlaklık seçeneği yine daha cazip olabiliyor. Ancak o seçenek de parlaklık düzeyini sıklıkla ve düzensiz bir şekilde değiştirmektedir. Yani bu da pilin daha fazla tüketilmesi için etkilidir.

pil-omru-nasil-uzatilir

Parlaklık seviyesini gözünüze nasıl rahat geliyorsa o seviyeye getirmelisiniz. Hatta gerektiği durumlarda artırabilirsiniz. Ayrıca bir diğer etken de GPS özelliğidir. Eğer kuryeci değilseniz sizin için hem gece hem gündüz mekan raporlanmasının herhangi bir faydası yoktur. Hatta gün boyunca GPS özelliğine dahi ihtiyacınız olmaz.

GPS seçeneğini kapatırsanız akıllı cihazların pil ömrünü daha verimli hale getirebilirsiniz.
Kullanılmayan ve eski uygulamalar da yine pil ömrünü etkileyen unsurlardır.

Açıkçası indirdiğimiz uygulamaların çoğu işe yaramaz ve gereksiz olabilir. Akıllı cihazların pil ömrü için bu unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle kullanmadığınız ancak açık olan uygulamaları kesinlikle kapatmanız gerekir. Arka planda sürekli çalışan programları kontrol edip kapatmalıyız.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here