AMD Zen İşlemcileri
AMD Zen İşlemcileri

AMD Zen İşlemcileri 32 çekirdeğe kadar çıkabiliyor ve 8 kanal DDR4 özelliği bulunuyor. CERN‘s recent IT Technical Forum da sunulan bazı bilgiler, CERN mühendisi tarafaından AMD’nin Zen line-up iki 16-çekirdek modül olduğu ve 32 çekirdekli işlemcilerine sahip olacağı Forum açıklamalarında ortaya çıkarıldı. Bildirilen diğer özellikler ise Zen İşlemcileri’ nin Hyper-Threading teknolojisi ve AMD gelişmiş versiyonu Simetrik Çoklu Threading, olarak kullanılacaktır.

AMD Zen İşlemcileri
AMD Zen İşlemcileri

Zen İşlemcileri yüksek düzey PC isteyenlere için mükemmel olacağa benziyor. Zen işlemciler İntel işlemcileri tahtından edeceğe benziyor. Amd Zen işlemcileri uygulanan testlerde istenilen başarıyı tam göstermiş ve AMD aldığı performanstan oldukça memnun olmuştur.

 Zen İşlemcileri, AM4 platformunu kullanarak, yüksek performans  göstermesi beklenirken dört, altı, sekiz çekirdek çeşitleriyle satışa çıkması bekleniyor. Zen İşlemcileri, yüksek bant genişliği ve düşük gecikmeli önbellek özelliği ilede ön planda. Excavator serisi işlemci‘ lere göre % 40 daha performans bekleniyor. Raymond James Teknoloji Yatırımcıları Konferansı’nda yapılan açıklamada AMD nin yıl sonuna Zen işlemcileri için açıklama ve ilan vermesi bekleniyor.

AMD Zen İşlemcisi
AMD Zen İşlemcisi

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA