Google Play üzerinden yapılan otomatik güncellemeleri sınırlandırarak işe başlayabilirsiniz. Android cihazlarda daha düşük veri tüketimi için buna benzer şeyleri de yapabilirsiniz.

Bütün uygulamaların güncellemeleriyle ayrı olarak uğraşmak yerine Google Play marketin bu bizler için yapması son derece güzeldir. Ancak bu özellik de bir süre sonra beraberinde oldukça büyük veri yükünü de getirmektedir. Bu sorunu Google Play üzerinden kolayca kaldırabilirsiniz.

Uygulamaların veri ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bazı uygulamalar kullanıcılara iyi hizmet sunmak için kendiliğinden güncelleme yaparlar. Android cihazlarda daha düşük veri tüketimi için bundan kurtulmanız gerekir.

Yeteri kadar dikkatli davranmazsanız eğer tüm veri paketiniz uçar gider. Ayrıca kendiliğinden güncelleme yapan uygulamaların bazıları otomatik olduğundan dolayı yine otomatik olarak fotoğraf ya da diğer görsel belgelerinizi kullanabilir ve paylaşabilir. Bu nedenle bu özelliği kaldırmanız gerekir.

Son olarak da arka plan verilerinizi sınırlamanız gerektiği söylenebilir. Bazı uygulamalar aktif durumda olmadığı zaman bile veri tüketimi yaparlar. Bu durum da android cihazlarda daha düşük veri tüketimi için olumsuz bir etkendir. GPS verilerinde bu durum daha çok yaşanmaktadır. Android Ice Cream Sandwich ya da bir üst yazılım türü daha kullandığınız zaman arka plan verilerinizi sınırlamanız mümkündür.

HENÜZ YORUM YOK