Android Virüs Tehlikesi

Android virüs ‘lerinden bir yenisi Trend Micro tarafından, Google Play Store ve bütün mağazalara bulaşmış bir üçüncü parti virüs tespit edildi.

Akıllı telefon modelleri ve sürekli güncellenen işletim sistemleri bizler için vazgeçilmez olurken, bütün özellikleri akıllı kullanmamıza olanak sağlayan sadece uygulama mağazalarından yüklediğimiz uygulamalar olmuştur. Uygulama yüklemeden akıllı telefon olmaz dediğimiz zamanlarda güvenlik sorunu önemli olmaya başladı.

Android virüsü

Android virüs olarak tanımladığımız ve Trend Micro tarafından araştırılıp bulunan bu Android virüsü, Google Play Store içerisinde birçok uygulamaya bulaşmış durumda. Üçüncü parti Android Virüsü diğer virüslerden farklı olarak bütün Android cihazlara Root Yetkisi verecek açıkdan yararlanmakta ve sizden habersiz bu yetkiyi kullandırabilmektedir. Root yetkisiyle birlikte sizin cihazınız için yapamıyacağı hiçbirşey kalmıyor.

Şu an ülkemizde sorun yaratmamakta olan virüs, Endenozya ve Hindistanda sorun yaratamakta. Google önlemini almış olsada android uygulamaları indirirken dikkatli olmakta fayda var.

 

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here