Android Root Atma İşlemi ve Sorunları

Android Root Atma ile ilgili araştırmalar ve denemelerimiz sonucunda. Önceden Root atmak için nedenler var olduğunu ama şu anda bu tür işlemelere gerek kalmadığını ve ihtiyaç olmadığını ayrıca güvenilmediğini vurgulamak isterim. Önceden Root atmadan birçok program ve uygulamayı yüklemek sorun oluyordu. Mesela Android enerji tasarruf uygulamaları, GPS ayarlamaları, CPU ayarıyla oynamak vb işlemeler için Android Root atma işlemi gerekiyordu. Ayrıca Root Nasıl atılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

root atma

Root atma işlemi akıllı telefonların fabrika tarafından sağlanan ayarlarıyla birlikte performansları çok daha iyi olmakta ve root atma işlemi gereksiz bir işlem haline gelmekte. Teknoloji ilerlemesiyle birlikte artık hafızalı cihazlar bizim için 200 MB boş alan için uygulama kurup Root atma işlemlerinden bizi uzak tutmakta.

root atma işlemi

Android telefon yedeklemeleri için şu anda bulut depolama hizmeti yer almakta ve Google Play Store üzerindeki uygulamaların birçoğunda bulut depolama seçeneği bulunmakta. Bununla birlikte uygulamaların çoğu, Root atılan telefonla kendi servisleri çalışmamamakta. Banka ve streaming en fazla hata veren uygulamalar arasında yer almakta.

Bunun gibi birçok uygulamanın kullanılmaması can sıkmaktadır. Android Root Atma işlemlerini yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Şu an zaten bütün gerekli uygulama ve işlemler güncellemeler ve servis sağlayıcılar tarafından sizlere sunuluyor. Riske girmenize hiç gerek yok. Android telefon ve uygulamalar, sorunlar için bizi takip ediniz…

root atmak

 

 

 

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here