Google’ın Android N için getirmesini istediğimiz 5 özellik

Android M çıktı, sevdik, iyi güzel. Ama hepimiz doyumsuz insanlarız ve artık Android N ile alakalı bir şeyler sezmek istiyoruz. 2016 senesinde tanışacağız ve hemen hemen buna önümüzde fazlaca uzun bir süre olsa da Android N için isteklerimizi ve beklentilerimiz sıralamakta mahzur yok.

0
86
Google’ın Android N için getirmesini istediğimiz 5 özellik
Google’ın Android N için getirmesini istediğimiz 5 özellik

Android N çıktı, sevdik, iyi güzel. Ama hepimiz doyumsuz insanlarız ve artık Android N ile alakalı bir şeyler sezmek istiyoruz. 2016 senesinde tanışacağız ve hemen hemen buna önümüzde fazlaca uzun bir süre olsa da Android N için isteklerimizi ve beklentilerimiz sıralamakta mahzur yok.

İşte Google’dan Android N için getirmesini istediğimiz 5 Özellikleri.

1. Karanlık Mod

Karanlık Mod (Dark Mode), Android M’in geliştirici ön izlemelerinde göze çarpmıştı fakat daha daha sonra sistemin son olarak halinde yer almadı. Elbette OnePlus 2 bu durumdan faydalanıp kendi cihazlarına bu özelliği koydu ama gönül talep eder ki bütün Android cihazlarda olsun. Cihazda kullandığımız bütün renkleri kendimize bakılırsa düzenlememizi elde eden hususiyet bununla beraber pil tüketimine de iyi anlamda etkisinde bırakır yapıyor.

2. Ayarlanabilir LED bildirimleri
OnePlus 2’de gördüğümüz bir ayrı güzel hususiyet de ayarlanabilir LED bildirim renkleri. Pil doluyken, azken vb benzer biçimde durumlara değişik renkler atanabiliyor. Hayat kurtaran bir hususiyet mi, hayır değil Yalnız olsun, bulunsun. Android N ile bu şekilde bir hususiyet gelse ve hatta geliştirilse, e-mail için ayrı, hava tutanağı bildirimleri için ayrı benzer biçimde oldukca iyi olabilir.oneplus 2 LED ITA

3. Force Touch
Huawei Mate S Luxury versiyonunda bulunan Force Touch özelliği Android’in interaktifliği açısından çığır açabilecek özellikte bir hususiyet. Cihazın monitörü, daha çok yorum yapma kabiliyetini haiz olarak vakası bir tek bastım, dokundum, sağ çektim, sola döndürdümden çıkarıyor. Android tarafınca özünde desteklenmese de geliştiriciler de özelliği fazlaca tutuyorlar. Bu hususiyet için de Google’ın bir API yaparak Android N ile ahenkli halde çıkarmasını bekliyoruz.

4. Ekran kaydı
Ekran kaydı bilhassa birine bir şeyi iyi mi yapacağınızı bahsetmek ya da tanıtım videoları hazırlamak için oldukca yararlı olabilir. Bunu AndroidPIT üstünde kullanmak esasen işleri oldukça kolaylaştırırdı. Aslında Son cihazlarda üçüncü parti monitör kaydı özelliği ile Play Store üstünden indirilebiliyor Yalnız Android N ile bütün cihazlarda görmek istiyoruz.

5. Download booster
4.5G geliyor ya artık fer hızında internetimizle fer hızında indirimler yapacağız… Elbette bu tarz bir olay olmayacak kısa sürede, kimsenin fer hızında bir şeyler indirdiği yok, olsa da kotamız yetmeyecek. Ama Samsung üstünde yer edinen bu hususiyet bir şeyler indirirken oldukca kullanışlı olabiliyor, bilhassa de aceleniz var ise. Hem Wi-Fi bununla birlikte operatör internetinin gücünden aynı anda yararlanarak indirilen dosya daha da süratli indiriliyor. Aslında Project Fi de bu mevzuya odaklanıyordu ve muhtemelen Android N ile yaşamımıza daha efektif olarak girecek.

Siz yeni Android sürümünde hangi özellikleri görmeyi umuyorsunuz?

Önceki haberAkıllı telefonda daha iyi video çekme rehberi
Sonraki haberWindows 10 Mobil Continuum Desteği ile Geliyor
Avatar
Android haberlerinin,uygulamaların,oyunların ve telefonlarla ilgili yazıların bulunduğu kısaca android adına herşey

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here