LG G5 Telefon
LG G5 Telefon

Lg G5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Lg yeni amiral gemisi G5 i en atkili Android telefon olarak bir kaç hafta içinde satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Lg, Samsung ve küçük rekabetçilerine karşı kendini kanıtlamak için iyi çalışma yaparak hazırlanmış.

Biz bu yazımızda LG G5 in çıkış tarihi ve özelliklerini ve fiyatını yakından takip ediyoruz.Burda yazılanlar genel olarak araştırılmış bilgilerdir.Tamamen gerçek bilgileri araştırıp yazmaya gayret ediyoruz Doğru olmayan bilgileri raporumuzdan

LG G4 harika bir cihaz, ama tasarım telefonun bazı sürümlerinde deri olup rağbet görmesine rağmen, bazılarının gerisinde kaldı. 2015 yılında geç çıktı. 2015 yılında, LG çıkarılabilir pil sunarak Samsung’la beraber kazandı. Çıkarılabilir pil sunan birkaç üreticiden biri oldu diyebiliriz.

LG V10 ve LG G4
LG V10 ve LG G4

LG G5 ÇIKIŞ TARİHİ
LG daha önceki yıl G4 ve önceden ürettiği seriler G3 ve G2 ardından LG G5 ile yoluna devam ediyor. 13 Ocak günü, LG nihayet 21 Şubat MWC de LG G5 duyuracağını açıkladı. MWC 2014 ve 2015 göre hızla gelen bir değişiklik, kesinlikle mantıklı. LG V10 olumlu tepki gördü ve bu yüzden LG bu ivmeyi korumak istiyor.

lg 2015
LG 2015 resim

LG G5 FİYATI NE KADAR?
G4 ve G3 gibi, LG G5 muhtemelen $ 600- $ 650 fiyat aralığında satışa sunulacak. Orada LG G5’in fiyat hakkında söylentiler henüz doğrulanmadı, ama LG fiyatlarında oldukça istikrarlı olmuştur. Tam metal gövde ile üretilmesi maliyetini artabilir, ama biz LG’nin müşterilerine yüksek fiyat çıkaracağını sanmıyoruz.Önceki sürümlerde bakılırsa, LG G5 resmi duyurusu bir ay içinde dünya çapında açıklanacak.

LG G5 EKRAN ÖZELLİKLERİ
Evan Blass tarafından kaleme alınan rapora göre, LG G5 ekranı G4’ün 5.5-inç ekranına göre biraz daha küçük 5.3 inç LCD ekran yer alacak. LG V10 gibi, LG G5 ekranda üzerine yerleştirilen ikinci bir “Ticker” ekrana sahip olacak. Ticker 160 x 1040 piksel çözünürlüğe sahip olacak en sevdiğiniz uygulamaları bildirim veya kısayolları görüntülemek için kullanılabilecek.

LG G5 EKRANI
LG G5 EKRANI

LG G5 KAMERA ÖZELLİKLERİ

Quad HD çözünürlüğü devam edecektir. 4K ve LG Quad HD 21MP çözünürlüklü, lazer otofokus, OIS, çift led ve yazılımsal olarak geliştirilmiş bir kamera bulunacak. Ön kamera LG G5 de 8MP olacak ve iris tarama özelliği olabileceği söyleniyor.

LG G5 İŞLEMCİ, RAM, HAFIZA
LG G5 Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemci yeni Galaxy S7 (bazı varyantları), Xiaomi Mi 5 ile tanıttı LETV Le Max Pro güç olacak, çip ile güçlendirilmiş olacak. Daha küçük, daha verimli sürece sahip Qualcomm özel Kryo CPU çekirdeği ve yüksek oktanlı GPU ile daha dayanıklı ve hızlı olmasını bekliyoruz.LG G5, Snapdragon 820 işlemci 3GB RAM ve 32GB ve microSD kart yuvası mevcut olacak.

KAMERALAR

LG V10 sahip olunan çift ön kameralardan ilham alarak, LG G5 arkasında çift kamera kullanmış. Çift kamera ile çok geniş çekim oluşturmak ve muhtemelen çeşitli yazılım hileler yapabilirsiniz.Telefon sektöründe yeni bir fikir değildir, ama gerçekten şimdiye kadar yakalanmış değil. Bu çift kamera ayarları ile LG G5 özelliklerine tam bir set ile birlikte Reddit açıklamalarından görüntüleme hakkında nasıl görüneceği ile ilgili fikir edinebilirsiniz.

Lg g5 kamera
Lg g5 kamera

LG G5 BATARYA
LG G5 pil G4 den daha küçük olacak, 2800mAh, 3000-mAh göre küçük çok kompakt tasarım olsada kapasite kaybı hayal kırıklığı yaratabilir. Pil ömrü daha küçük ekran olması ve işlemci yükününde hafif olmasıyla daha iyi bir performans sunabilir.

LG G5 SENSÖR
LG G5 telefonun arkasına yerleştirilen dairesel parmak izi sensörü ile gelecek. Sensör LG V10 ve LG yapımı Nexus 5X de bulunan sensörler benzer olacaktır.

LG-G5 Bataryası
LG G5 Bataryası
LG-G5-tasarım
LG G5 Tasarım

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here