Intelligent Energy-UPP
Intelligent Energy-UPP

Long Life Akıllı Enerji; Uzun Süreli Batarya planlamasına göre akıllı cihazlarda bir hafta giden şarj beslemesi üzerinde çalışılıyor. Bir İngiltere merkezli enerji teknoloji şirketi bir hafta ya da daha uzun, tek bir şarjla bir akıllı telefon çalışmasını sağlamak için güç kaynağı geliştirmeyi planlamaktadır. İsmi şimdilik belli olmayan akıllı telefon orijinal ekipman üreticisi (OEM) ile böyle bir teknoloji için £ 5.250.000 (7.600.000 $) ortak geliştirme anlaşması imzaladı.

Akıllı Enerji‘ ye göre, lityum-iyon pil: hidrojen şeklinde enerji depolayan bir yakıt hücre tabanlı pil, şu anda cep telefonu için batarya ana tip sınırlamalarından bazılarını ortadan kaldırmak için olumlu olabilir. Akıllı Enerji zaten gelişmiştirilmiş ve akıllı şarj etmek için bir hidrojen yakıt hücresi güç paketi pazara girmiştir.

Bu şirketin kişisel elektronik güç vermek için hidrojen yakıt hücreleri kullanılarak yaptığı üretim ilk defa olan bir üretim değil. Geçen yıl, örneğin, Apple tasarımı için ABD Patent ve Marka Ofisi ile bir patent başvuru yapmıştı. Başvuru içeriği “taşınabilir bilgisayar cihazı için taşınabilir ve düşük maliyetli yakıt hücresi sistemi.” ile ilgiliydi.

Las Vegas 2015 CES Fortune tarafından yapılan bir araştırma, özellikle akıllı telefon sahipleri için yapılmış ve kullanıcıların anketine göre  “geliştirilmiş pil ömrü ” en fazla isteği almıştır. Daha hızlı işlemci isteyenler ankete katılanların yüzde 33’ünü oluşturmuş.

Akıllı Enerji bu hafta başında açıklanan anlaşmaya göre, lityum-iyon piller  “Belirli bir akıllı telefon uygulaması için özel geliştirme ve entegrasyon programı”  ismi belli olmayan akıllı telefon OEM ile çalışmaya başlayacaktır.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here