Samsung S3 Beyaz Ekran Hatası

Samsung S3 beyaz ekran hatası verdiyse, ilk önce deneme yanılma yöntemiyle, teknik servise gitmeden kontrol edebiliriz. Öncelikle telefonumuzu ANDROİD RECOVREY  modda açmayı deneyelim. Recovery mod nedir? Kısaca anlatalım.

Recovery moda geçmek için, ses açma, güç ve orta home tuşlarına basılı tutup, ekranın açılmasını bekliyoruz.

Açılan sayfa menüsünden, wipe data/factory reset üzerine gelip onaylayarak, cihazın tüm bilgilerinin silinmesine, fabrikadan ilk çıktığı haline dönmesine onay vermiş oluyoruz.

Şayet Recovery moda giriş yapamıyor ve s3 beyaz ekran hatası devam ediyorsa, yapacağımız işlem teknik servise telefonumuzu götürmek oluyor. Anakartımız değişmesi gereklidir. Anakart değiştirirken dikkat etmemiz gereken, anakartın yurtiçi kayıtlı olması gerekiyor. Teknik servis anakartı değiştirmeden mutlaka yurtiçi kayıtlı olup olmadığını teyit ediniz.

Anakart değişimi basit olduğu için sağlam bir anakart bulup kendinizde değiştirebilirsiniz, fakat kurulum aşamalarını bilmeniz gereklidir. Teknik serviste yaptırmak daha mantıklıdır. Kontroller yapılırken dikkat edilmesi gerekenler, ön arka kamera kontrolü, renk kontrolü, dokunmatik kontrolü, ses gelen arama ve giden arama kontrolü, titreşim kontrolü, zil sesi kontrolü ve şarj edip etmediği olmak üzere sıralanmıştır. Kolay gelmesi dileklerimizle bir yazımızın daha sonuna gelmiş oluyoruz. Hoşçakalın…

HENÜZ YORUM YOK