Telefon Islandı ise Nasıl Kurutulur.
Telefon Islandı ise Nasıl Kurutulur.

Telefon Islandı ise Nasıl Kurutulur

Telefonunuz ıslandı ise nasıl kurutma işlemi uygulanmalı ve telefonumuz kullanılabilir hale getirilmelidir. Vereceğimiz önerileri uyguladıktan sonra telefonunuzu kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Telefon ıslanma problemleri genellikle aniden yağmura yakalanmışsak hızlıca cebimize koymaya çalışırken ıslanan telefonun kayması sonucu suya düşmesiyle ortaya çıkmaktadır. Şayet bu duruma maruz kalmışsanız, telefon ıslandı ise nasıl kurutulur sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilir ve telefon ıslanma problemini çözebilirsiniz. Telefonumuz çeşitli nedenlerle ıslanabilir. Lavoba, tuvalet, havuz ve deniz gibi yerlerdede düşürebilirsiniz. Telefon ıslandı ise nasıl kurutulur çözüm yollarını inceleyelim.

Teknoloji ilerleyerek yol alıyor ve su geçirmez telefonlar üretilip çözüm getirilsede, hala su geçirmez özelliği olmayan çok telefon kullanılmaktadır. Sizde su geçirmeyen bir telefon kullanıyorsanız, kullandığınız telefon ıslandı ise nasıl kurutulur ve ıslanan telefon nasıl kullanılabilir hale getirilir vereceğimiz çözüm yollarını uygulayarak problemi çözebilirsiniz.

Islanan Telefonu Nasıl Kuruturuz?

Telefon Islandı ise Nasıl Kurutulur
Telefon Islandı ise Nasıl Kurutulur
  1. Kapalı telefonu kesinlikle açmayın, açmaya çalışırken kısa devre oluşup telefon kurtarılamaz hale gelebilir.
  2. Kesinlikle açılmıyor diye şarja ve başka cihazlara bağlamaya çalışmayın
  3. Telefonunuzun açma, kapama ve ses tuşları olmak üzere hiç bir tuşa kesinlikle basmayın.
  4. Telefonunuza kesinlikle hava tutmayın ve nefesinizi üfleyerek suyu atmaya uğraşmayın.
  5. Telefonu kurutmak için sıcak veren sıcak üfleyen hiçbir şeyle işlem yapmayın.

Yazdığımız işlemleri dikkat ettiyseniz elimizi çabuk tutarak hızlıca diğer çözüm yollarını geçelim. Çok hızlı hareket ederek telefonumuzu kapatalım. Kesinlikle vakit geçirip kısa devre teması yapmasına izin vermeyin. Hızlı bir şekilde sim kart batarya ve hafıza kartını çıkartın. telefonun üzerine bastırmadan kuru bir bezle ıslanan telefonu kurulayın. Islaklığı azaltma ve kurulama işlemini kağıt havlu varsa onunla yapmanızı tavsiye ederim. Detaylı kurutma için çözüm yollarına geçelim.

  1. Bir kap içerisine pirinç doldurarak telefonu bu pirinçin içerisine gömün. Telefonun tamamının pirinçle temas etmesi gerekiyor. Bataryası sökülebilen telefonlarda pirinç içerisinde bekleme süresi 1 ile 2 gün arası, bataryası sabit sökülmeyen telefonlar için bekleme süresi 3 gündür.
  2. Bekleme süresi dolduysa telefonu pirinç içerisinden çıkartıp, açmayı deneyebilirsiniz.
  3. Telefonunuz ve tuşları çalışıyorsa herhangi bir problem yoksa şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Telefonunuzun sonradan ortaya çıkan sorunu olursa teknik servise göstermeniz tavsiye edilir.
Islanan telefon nasıl kurutulur
Islanan telefon nasıl kurutulur

Islanan Telefonu Kurtarmak için diğer önlemler

Telefonunuzun ıslanma problemlerine karşı alınabilecek önlemler arasında banyo, lavabo, havuz, tuvalet ve deniz vb yerlerde yanınızda bulundurmamaya özen göstermelisiniz.

Günümüzde su geçirmez özellikli telefon kılıfları üretilmektedir. Su geçirmez özellikli kılıf kullansanız bile kesin ıslanmama garantisi yoktur. Bunun yerine su geçirmeme özelliği olan garantili telefonlar kullanabilirsiniz. Islanan telefon için yapılabilecek korunma yöntemleri bu kadar. Telefon ıslandı ise kurtarmak için yazılan çözüm yollarını uygularsanız problem büyük ihtimalle çözülecektir. Çözüm yollarının tamamını yaptınız ve telefon açılmama problemi devam ediyorsa mutlaka teknik servise gösteriniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here