Telefon kapanma problemi, cep telefonu teknolojisinin hızlı çoğalması ve özelliklerinin artmasıyla, kullanıcıların sık karşılaştığı problemler arasına girmiştir. Cep telefonu günümüz şartlarında herkesin kullandığı gerekli bir araç haline gelmiştir. Akıllı cep telefonları bütün yaş gruplarının kullandığı cihaz haline gelmiştir. Sıklıkla herkesin kullandığı telefonlar problemleride çoğaltmaktadır.

cep telefonu kapanması

Telefon kapanma problemi Ram,İşlemci,Ekran kartı ve batarya sisteminin sorunlarından kaynaklanmakta olup, aniden kapanan telefonunuzun şarj durumu tamamsa tekrar açmayı denemelisiniz. Telefon açılmıyorsa bataryayı sökerek bir süre bekleyin ve tekrar takın. Telefonunuz yine açılmıyorsa bataryanızda sorun var demektir. Telefonunuzu şarj edin ve tekrar açmayı deneyin.

Telefonunuz batarya haricinde bir sorun çıkarmışsa kapanma problemi devam ediyorsa, hafızayı kontrol edin ve gereksiz oyun,duvar kağıdı,program ve uygulamaları silin. Telefonunuza yüklenen bütün gereksiz uygulamalar, ekran kartınızı ısıtarak veya işlemciyi zorlayarak ayrıca ram durumunuzu düşürerek telefonunuzu resetleyebilmektedir.

Telefonunuz bu denemeler sonucu sorunları aşamamışsanız, garantisi varsa servise yoksa başka bir ücretli servise götürün ve arızanın büyümeden giderilmesini sağlayın.

Cep telefonu servisi

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here