Telefona root atma nasıl yapılır resimli anlatım

Telefonumuza nasıl root atabiliriz.Herkesin çok yapmak istediği fakat yapamadığı yapmaya çalışsalarda bir türlü olmayan telefona root atma konusuna değineceğim.

Son güncellemesi ile kendini baya bir geliştiren root atma programından bahsetmek istiyorum sizlere,fakat öncelikle Root atma ile root atma işlemini birbirine karıştırmayalım çünkü çok farklı neyazıkki bunları birbirine karıştıran arkadaşlarımız var. Öncelikle sizlere bu iki kelime arasındaki farkı kısaca anlatmak istiyorum.

Root Atma: Root kelimesinin karşılığı yönetici anlamına gelmektedir.Tablete Root atma yada telefona Root atma denildiğinde aslında anlatılmaya çalışılan, telefon yada tabletin yönetici izinlerini açmaktır.Root sayesin’de ise yükleyemediğimiz appler yüklenebilir, kaldıramadığınız programlar kaldırabilir ve daha birçok işlem yapabilirsiniz.

Rom Atma: Telefon yada Tablete yazılım yükleme işlemidir. Arkadaşlar bunu karıştırmaktadır. Root atacağım diye Rom kısaca Yazılım dosyası indirip yazılım yüklemeye çalışmaktadır.

Telefona Root Nasıl Atılır? Tablete Root Nasıl Atılır?

Öncelile telefon ya da tabletimizin. Cihaz Hakkında kısmına girelim. Resim aşağıdadır.

Telefona Root Nasıl Atılır?
Telefona Root Nasıl Atılır?

Sonrasın’da ise Yapım Numarası Yazan Kısma arka arkaya  10 defa basalım.

Tablete Root Nasıl Atılır?

Ayarlar menüsünü tekrar açtığımızda Cihaz Hakkında Yazan Kısmın hemen üstünde yer alan GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ butonu gelmiştir. Buraya tıklayarak açalım

telefonarootatma3

Yukarıdaki anlatımda belirtmiş olduğum USB HATA AYIKLAMA modunu aktifleştirmemiz lazım heman aktifleştirelim. Bu mod aktif olmadan Root işlemi yapılmaz.

Sonrasında son güncellemeden sonra çok daha genişletilen Root Atma Programını indirelim. Programın linkini konu altında sizlerle vermiş durumdayım.Tüm telefon ve tabletlerde Usb Hata Ayıklama modu menüsüne ulaşmak için aynı işlemleri yapabilirsiniz. Android olan tüm cihazlarda durum böyledir.

Program Tablet vede Telefonunuzu tanıması için Android ADB Driver indirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde hiçbir şekilde root atma işlemi yapılmaz. Driver indirme linkini konu altında sizlerle paylaştım. Driver indirdikten sonrasın’da telefon veya tabletinizi bilgisayara bağlayınız.

Bilgisayarım’a Sağ Tık yapın — Özellikler — Aygıt Yöneticisi — Ünlem İşareti Olan ve Telefon Adınız Yazan Yere Sağ Tıklama yapınız — Sürücü Yazılımını Güncelle — Sürücü Yazılımı İçin Bilgisayarımı Tara’ya Tıkla — İndirmiş ve Rardan Çıkarmış Olduğun Driver Dosyasını Göster — Tamam de artık ne gerekiyorsa orada onu yapın.

Biraz bekleyelim bekledikten sonra ise artık driver yükleme işlemi başarıyla gerçekleşmiş ve telefon ya da tabletiniz Root atılmaya hazır hale gelmiş demektir.
Telefonun bilgisayarla olan bağlantısını tekrardan kesiniz. İndirmiş olduğunuz Root Atma programını kurunuz ve açınız.

Daha sonrasın’da telefonunuzu ya da tabletinizi tekrar bilgisayara bağlayınız. Biraz bekledikten sonra ekrana gelen ROOT tuşuna basarak Root işleminin yapılmasını bekleyiniz.
Root işlemi yapıldıktan sonra telefon reset atacaktır.
Progamın Arayüzü ve size bahsedilen Root tuşu

 

Adb Android Driver Yükle

Root Atma Programı İndir (iRoot)

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA