Türkiye android 10 note 9 güncellemesi

Türkiye Note 9 Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Türkiye Android 10 güncellemesi bugün yayınlandı. Android 10 özellikleri nelerdir kısaca göz atalım.

Android 10 One UI 2 Özellikleri

One UI 2 kullanıcılardan alınmış geri bildirimlere dayanarak tasarlanmış Samsung ve Google ın yeni heyecan verici özelliklerini Android 10 ile sunuyor.Yükseltme sırasında önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız. Hesap makinesi, samsung internet, samsung health ve samsung notes ve bazı uygulamalar işletim sistemi güncellendikten sonra ayrı olarak güncellenecektir.

Samsung Note 9 Android 10 Güncellemesi özellikleri nelerdir?

Karanlık modu: Gündüz ve gece ortamları için geliştirilmiş, görüntü, metin ve renk ayarları yapabilirsiniz.

Karanlık modu açıkken karartılmış duvar kağıtları, widgetler ve alarmlar ayarlayabilirsiniz.

Simgeler ve renkler: daha net uygulama simgeleri ve sistem renkleri bulabilirsiniz. Daha akıcı animasyonlar, eğlenceli tek dokunuşla ayarlanabilir.

Tam ekran hareketleri, yeni navigasyon hareketleri eklenmiştir.

Parmağınızı minimum düzeyde hareket ettirerek büyük ekranlarda daha rahat bir şekilde gezinebilirsiniz. Net bir şekilde vurgulanan tuşlarla önemli ögelere kolayca odaklanabilirsiniz.

Tek el modu kullanma şekli değişerek, ana ekran düğmesine çift dokunup veya ekranın alt kısmında ortadan aşağı doğru kaydırarak erişme imkanı sağlanmış. Bölüm olarak tek el moduna ayarlar – ayarlar – gelişmiş özellikler – tek el modu kısmından ulaşabilirisiniz.

Erişilebilirlik ayarları geliştirilerek, büyük metin için yüksek kontraslı klavye ve düzenleme getirilmiş.

Sesli ve görüntülü arama sırasında, mikrofona konuşurken, konuşmayı gerçek zamanlı ekran metnine dönüştüren yeni işlev eklenmiş.

İyileştirilmiş duvar kağıdı metni, görüntülerde bulunan açık ve koyu renkli alanları renk kontrastına göre yazı tipi renklerini otomatik ayarlayan One UI özelliği ile duvar kağıdı üzerinde bulunan metinleri daha net görüntüleyebilirsiniz.

Pil kullanım grafiği değiştirilmiş ve daha bilgilendirici ayrıntılar eklenmiş.

Telefon kullanımını kontrol altına almak ve dikkatinizin dağılmasının engellemek için ayarlar eklenmiş ve odak modunu kullanarak erişim sağlayabilirsiniz.

Ebeveyn denetimleri geliştirilerek çocukların etkinlikleri takip altına alınmış.

Kamera: Ekranın alt kısmında görüntülenen modlara düzenleme seçeneği eklenmiş. Yeni ayarlar ve özellikleri bildiren simgeler eklenmiş. Ayarlarsizi engellemeden fotoğraf çekmeye odaklanmak için düzenler getirilmiş.

İnternet: Kişiselleştir menüsü ile araç çubuğu menülerini değiştirerek sık kullanılana özelliklere erişme imkanı sağlanmış. Tüm menülerin yer imleri, ayarlar, geçmiş vb. ayarlar çubuğunda açıklanmış.

Samsung kişiler: Kişiler için çöp özelliği kutusu eklenerek, sildiğiniz kişiler 15 gün çöp kutusunda kalabilecek ve sonra kalıcı olarak silinmiş olacak.

Bixby Search motoru kullanılarak gelişmiş kişi arama özelliği kullanılabilecek.

Dosyalarınızı yanlışlıkla silmeniz durumunda geri yükleyebilmeniz için çöp kutusu özelliği getirilmiş. Aynı anda birden fazla dosya ve klasörü kopyalama ve taşıma yapabilirsiniz.

Hesap makinesine hız ve zaman birimleri eklenmiş.

Takvim: S Pen yeni bir el yazısı özelliği eklenmiş. Büyük ekran DeX modu için uyarlama yapılmış. Bildirim sesine uzun bir melodi ekleyebilme özelliği getirilmiş.

Telefonunuzu Windowsa bağla özelliği getirilerek bilgisayarınıza bağlayabiliyorsunuz.

Aşağıda eklediğim Resimdeki adresten daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Note 9 Android 10 Özellikleri
Note 9 Android 10 Özellikleri

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here